Filter by Oznake izdelkov
roman

Ostani z mano, duša moja

Ostani z mano, duša moja je ponatis romana Dušana Šarotarja iz leta 2011, ljubezenska zgodba po koncu druge svetovne vojne, ki jo pripoveduje, pa je kot “duša”, brezčasna, pomenljiva in izmuzljiva kot oblaki na nebu.  

Copyright: @2024 Založba Goga
Dimenzije: 14,4 x 23,4 cm
Število strani: 148
Leto izida: 2024
Vrsta: mehka vezava
ISBN: 9789612774554

Tiskane izdaje
mehka vezava19,90 

O knjigi

Poetična zgodba lepe Ele iz Šalovec in mladega Juda iz Lendave je umeščena na ladjo, ki ob koncu druge svetovne vojne pluje iz Evrope v Kanado – na ladjo kot simbol razbolenega bega in hrepenečega iskanja neznanega, ki bo morda vsaj prividno zmehčalo ranjeni duši, povezani z enako usodo prekmurskih Judov tistega časa. Mednju se splete še zgodba Juliusa Schönauerja, judovskega fotografa iz Šalovec, ki mu je knjiga tudi posvečena. Leta 1944 je bil skupaj z drugimi prekmurskimi Judi deportiran v Auschwitz in bil tam po tem, ko je po naročilu fotografiral krvava dogajanja, usmrčen. Še pred tem pa je usmeril fotografski aparat v oblake, “kot bi iskal samo še duše, življenje, ki je obupalo nad zemljo”. 

(Jasna Vombek) 

Dušan Šarotar (foto: Boštjan Pucelj)

Dušan Šarotar

Dušan Šarotar (Murska Sobota, 1968) je pisatelj, pesnik, scenarist in fotograf. Študiral je sociologijo in filozofijo na Univerzi v Ljubljani. Vrsto let je bil član uredniškega odbora zbirke Beletrina in urednik časopisa AirBeletrina. Od leta 2000 je samostojni pisatelj. Je avtor številnih scenarijev za dokumentarne in igrane filme ter portrete slovenskih umetnikov. Piše tudi za otroke in lutkovno gledališče. V okviru EPK Maribor 2012 je imel v mariborski sinagogi razstavo avtorskih fotografij z naslovom Duše. Njegove pesmi in proza so bile vključene v več domačih in tujih antologij ter prevedene v številne jezike. Prejel je rezidenčni štipendiji v Avstriji (Krems) in Belgiji (Mons) ter gostoval na več mednarodnih festivalih in imel branja v številnih evropskih mestih. Osrednji temi njegovih zadnjih romanov, novel in poezije sta usoda judovske skupnosti in holokavst v Murski Soboti ter širše v Prekmurju.