Filter by Oznake izdelkov
roman

Pax Putina

V pričujoči knjigi kaže Andrej Stopar še eno plat svojega novinarskega mojstrstva. Tenkočutni posnetki in utrinki, ki povzemajo čas njegovega dopisniškega dela v Moskvi, so pričevanja izvrstnega opazovalca ljudi in podrobnosti, ki jih zna z veliko mero publicistične spretnosti umestiti v obči zgodovinski kontekst. Ob prebiranju njegovih zapisov sem se večkrat spomnil na sijajnega poljskega novinarsko-publicističnega kronista
Ryszarda Kapuścińskega.

Igor E. Bergant

Copyright: Založba Goga
Dimenzije: 13 x 20 cm
Leto izida: 2014
Število strani: 267
Vrsta: mehka vezava
ISBN: 9789612770594
Tiskana izdaja

O knjigi

Andrej Stopar (r. 1972), diplomirani zgodovinar in komparativist, je bil med letoma 2005 in 2013 dopisnik RTV Slovenije iz Rusije. Njegova knjiga Pax Putina prinaša skrben izbor besedil, napisanih v teh letih za RTV in dnevnik Večer, ki v kronološkem zaporedju zarišejo čas vladanja enigmatičnega Putinovega kroga, čas, ko je Rusija iz ekonomsko zlomljenega ostanka Sovjetske zveze ponovno postala imperialna sila. Od povzemanja najrazličnejših medijev, širokega nabora literature in govoric na blogih, Twitterju ter Facebooku do popisovanja uličnih prizorov – Stoparjeva slika Rusije je zapleten mozaik, izpisan v privlačnem slogu.

Andrej Stopar

Andrej Stopar

Andrej Stopar (1972) je doktor zgodovine in diplomirani literarni komparativist, urednik in dolgoletni novinar RTV Slovenija. Od leta 2019 je dopisnik RTV Slovenija iz Združenih držav Amerike, pred tem je bil odgovorni urednik Prvega – Informativnega progama Radia Slovenija, v letih od 2005 do 2013 pa dopisnik RTV Slovenija iz Ruske federacije in Skupnosti neodvisnih držav. V tem času je med drugim posnel tri dokumentarne oddaje: Zima demokracije (2008), Vilice Ane Jaroslavne (2010) in Boršč (2012). Pri Založbi Goga izšla njegova knjiga Pax Putina (2014), leta 2018 pa je napisal biografijo Vladimirja Putina, ki je izšla kot posebna številka tednika Mladina. 

V doktorski disertaciji se je ukvarjal s podobo razpadanja SFRJ in osamosvajanja Slovenije, kakršna je nastajala v sovjetskih oz. ruskih medijih, diplomatskih zapisih in razmišljanjih akademskih krogov. Podobno raziskavo načrtuje v ameriških arhivih.

Za delo v tujini je dvakrat prejel nagrado Ruske medijske zveze – zlati glagol (2009, 2010). Leta 2014 je za izstopajoče novinarske dosežke prejel priznanje Društva novinarjev Slovenije »Čuvaj/Watchdog«.